Vize başvurusu

Vize Başvurusu

Daha çok uluslararası düzeyde yapılan konferans, sempozyum gibi alanlarda kullanılan eş zamanlı çeviri hizmetine simültane çeviri denir.

Eş zamanlı yani simultane çeviri yapan tercüman konferans veya sempozyumda bulunan konuşmacıları anlık olarak dinler. Yapılan anlık tercüme dinleme kabin içerisinde tercüman tarafından kulaklık, mikrofon gibi teknik ekipmanlar ile yapılmaktadır. Simultane tercümanların tercüme edeceği dili konuşurken diksiyonu düzgün ve ana dili gibi konuşması gerekmektedir.

Simultane Çeviri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Simultane çeviri en fazla uluslararası konferans ve sempozyumlarda kullanılmaktadır. Diğer kullanım alanları ise;

  • Uluslararası hedef bir kitlenin olduğu konferanslar
  • Toplum Çevirmenliği Konuları
  • Medya(Televizyon programları, canlı yayın sunumları)
  • Diplomatik toplantı veya görüşmeler

Simultane Çeviride Profesyonel Hizmet

Simultane çeviri hizmetlerini ihtiyacınız var ise bu hizmeti uzmanından almanız gerekir. Simultane çeviriler genellikle önemli toplantı, konferans ve sempozyumlarda ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bu nedenler profesyonel hizmet almanız gerektirir. Portakal Tercüme Bürosu olarak 20 yıldan fazla süredir simultane tercümanlık alanında tecrübeli ekibimiz ile her dilde hizmet vermekteyiz.

Sözlü çeviri(Simültane) hizmeti almadan önce büromuzda almak istediğiniz simültane çeviri hakkında katılımcı sayısı, hedef dil, toplantının konusu gibi detay bilgileri görüşüp size uygun en kaliteli hizmeti planlamaktayız. İhtiyaç halinde toplantınıza katılacak katılımcı sayısına uygun gerekli teknik ekipman ve sistem kurma hizmeti de vermekteyiz.

Diğer Hizmetlerimiz

  • Yabancı Çalışma İzin Başvurusu
  • Yabancı İkamet İzin Başvurusu
  • Yurtdışı Emeklilik İşlemleri
  • Aile Birleşimi Uyum Sınavları

Bristol Tercüme

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile, Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!
Bristol Tercüme
DANIŞMANLIK

hİZMET ANLAYIŞIMIZ

TS EN ISO 17100 Standardı

Portakal Tercüme A.Ş. uluslararası geçerli standardı olan TS EN ISO 17100:2015 Standart Sertifikaları kapsamında tercüme hizmeti vermektedir.

Zamanında Teslimat

Tercümeleriniz uzman çevirmen kadromuz tarafından kontrol edildikten sonra redaksiyon işleminden geçirilip hatasız bir şekilde size teslim edilmektedir.

Ücretsiz Kargo

Noter onayı ve yeminli tercüme gereken belgelerinizin çevirilerini ve onay işlemlerini tamamlayarak, E-posta, Faks, Kargo aracılığı ile adresinize gönderiyoruz.

Kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet

Open chat