Noter Tercümanlığı

Noter Tercümanlığı Hizmeti

Bristol tercüme olarak 52 dilde Türkiye’nin tüm noterlerinde alanında uzman profesyonel tercümanlarımızla sözlü ve yazılı olarak tercüme hizmeti vermekteyiz.

Firmamız yirmi yıllık tercüme geçmişi ve deneyimine sahiptir. Sahip olduğumuz tecrübe ile geliştirdiğimiz özel hizmet avantajları Bristol Tercüme Ofisi’ni sektörün lider çeviri ajanslarından biri haline getirmiştir. Ofisimiz, bir çok uluslararası kalite sertifikasına sahiptir. Ayrıca müşterilerimizin tercümeler nedeniyle görebilecekleri muhtemel zararlara karşı verdiğimiz her hizmeti sigortalamaktayız. Bu anlamda Bristol Tercüme Bürosu, sektörün en güvenilir tercüme ofislerinden biridir.

Noter Tercümanlığı Nedir?

Türkiye cumhuriyeti hudutları dahilinde noterlerde işlem yaptırmak isteyen Türk ve yabancı ülke vatandaşları okuma yazma bilmiyorlarsa (T.C. vatandaşı olsalar dahi) veya işitme yada konuşma engelli ise işlem yaptırabilmeleri için yeminli tercümana ihtiyaç vardır.

İşlem yaptırmak isteyen kişinin ana dili şart olmasa da konuşabildiği anlaşabildiği dili bilen yeminli tercüman ile işitme yaptırması mecburidir. Yada kişi işitme yada konuşma engelliyse işaret dili tercümanına yada görme engelli tercümanına ihtiyaç vardır. Bu resmi mevzuat kanun yabancı kişilerin Türkiye’deki haklarını korumaya yöneliktir. Bu işlem sayesinde devlet yabancıların Türkiye’de aldatılmasının dolandırılmasının önüne geçmektedir. Noter tercümanlığı, noter tasdikli tercüme hizmetinden farklıdır. İhtiyacınız noter tasdikli tercüme ise ilgili içeriği inceleyebilirsiniz.

Diğer Hizmetlerimiz

  • Ardıl Çeviri
  • Simultane Çeviri
  • Nikah Tercümanlığı
  • Tapu Tercümanlığı
  • Toplantı Tercümanlığı
  • Turistik Çeviri Hizmetleri

Bristol Tercüme

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile, Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz!
Bristol Tercüme
DANIŞMANLIK

hİZMET ANLAYIŞIMIZ

TS EN ISO 17100 Standardı

Portakal Tercüme A.Ş. uluslararası geçerli standardı olan TS EN ISO 17100:2015 Standart Sertifikaları kapsamında tercüme hizmeti vermektedir.

Zamanında Teslimat

Tercümeleriniz uzman çevirmen kadromuz tarafından kontrol edildikten sonra redaksiyon işleminden geçirilip hatasız bir şekilde size teslim edilmektedir.

Ücretsiz Kargo

Noter onayı ve yeminli tercüme gereken belgelerinizin çevirilerini ve onay işlemlerini tamamlayarak, E-posta, Faks, Kargo aracılığı ile adresinize gönderiyoruz.

Kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmet

Open chat